Noc Muzeów 2014

Punktualnie z wybiciem godziny 15-tej  Koło Gospodyń Wiejskich z Ryczowa  odśpiewało powitalną pieśń o "Nocy Muzeów" i  gościnnym Pałacu, ułożoną przez same Gospodynie specjalnie na tę okazję. Marta Tarabuła, prezes Fundacji Pałac w Ryczowie powitała gości i przedstawiła członków Wysokiego Jury, które oceniać będzie konkursowe zmagania. "Noc Muzeów" uznano za otwartą. 

 

Konkurs na "Żywe obrazy", który jest już tradycyjnym punktem programu, w tym roku zgromadził aż 16  inscenizacji dzieł klasyków malarstwa europejskiego. Uczniowie okolicznych szkół walczyli o nagrody w dwóch kategoriach. W sekcji obrazów jednopostaciowych zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 2 z Miejsca, przedstawiając - w brawurowym wykonaniu uczennicy, Anity Moskały - portret Adele Bloch-Bauer namalowany przez Gustawa Klimta. Puchar za pierwsze miejsce w kategorii dzieł wielopostaciowych pozostał w Ryczowie - zdobyli go dla swojej Szkoły uczniowie z klasy 5 a oraz gimnazjaliści z II a za pomysłową a przy tym wierną inscenizację obrazu "W altanie" Aleksandra Gierymskiego.

 

Hasło dnia - CZEKOLADA - wprowadziło wszystkich w doskonały nastrój. Jako gość specjalny wystąpiła Krakowska Manufaktura Czekolady, przedstawiając czekoladowy show wśród aplauzu licznie zgromadzonej publiczności. Potem, na warsztatach, każdy mógł wykonać pralinki według własnego pomysłu, zabrać do domu i… zjeść!  Publiczność degustowała też efekty drugiego konkursu Nocy Muzeów - na "Deserowy Pałac". Puchar Zwycięzców trafił do Kola Gospodyń Wiejskich z Ryczowa, a trzy słodkie pałace znikły w oka mgnieniu. 

 

Odbyły się także występy taneczne dzieci  loteria fantowa i aukcja prac uczniów na rzecz ryczowskiej Szkoły, która była współorganizatorem wydarzenia. Tym razem Noc Muzeów została połączona ze Świętem Rodziny, a na zakończenie, jak zwykle, odtańczono uroczystego poloneza.

 

[ powrót ]   [ uczestnicy ]   [ podziekowania ]   [ partnerzy ]

Pałac w Ryczowie      ul. Szkolna 30, 34-115 Ryczów      wwww.palacwryczoiwie.org      strona www współfinansowana ze środków Unii Europejskiej