Warsztaty dla dzieci

27 maja 2011 Pani Marta Tarabuła, właścicielka Pałacu w Ryczowie zaprosiła zerówkowiczów z naszej szkoły wraz z wychowawcami na warsztaty plastyczne połączone z zabawą tematyczną.
Pani Marta przygotowała, ułożyła poduszki imitujące siedzenia w samolocie. Dzięki opowiadaniu przeniosła dzieci w świat fantazji. Nasi milusińscy usiedli w wygodnych fotelach samolotu, na odpowiedni sygnał zapięli pasy, przyjęli pozycje zgodne z wymaganiami stewardessy i unieśli się wysoko, wysoko w tajemniczą podróż. Przez malutkie okienka mogli oglądać podniebne przestrzenie.

Lecieli spokojnie, czuli się bezpiecznie. Unosili się nad wyspami, które zamieszkiwały najróżniejsze gatunki zwierząt. Gdy zamykali oczy i słuchali odgłosów z płyty, wyobrazali sobie jakie zwierzęta sa pod nimi na nieznanych lądach. Podróż dostarczyła im wielu wrażeń. Przed lądowaniem ponownie przyjęli odpowiednie pozycje. Lądowanie przebiegło bez zakłóceń.

Gdy podróż zakończyła się i dzieci wysiadły z samolotu, mogły w formie plastycznej zilustrować zwierzęta, które widziały oczami wyobraźni.

Powstałe prace były bardzo interesujące, gdyż zwierzęta, mimo iż przypominały niektóre egzotyczne ssaki oraz ptaki, były jednak tworami, które nie istnieją w przyrodzie np ptako-lew, żyrafo-słóń. To były bardzo atrakcyjne zajęcia, również dla wychowawców.
Prace dzieci podziwialiśmy na naszej wystawie w szkole w czerwcu 2011.

Marlena Curzydło

[ powrót ]

Pałac w Ryczowie      ul. Szkolna 30, 34-115 Ryczów      wwww.palacwryczoiwie.org      strona www współfinansowana ze środków Unii Europejskiej