Warsztaty dla dzieci

Misją Fundacji Pałac w Ryczowie jest praca na rzecz lokalnej społeczności. Jednym z podstawowych elementów tej misji jest rola edukacyjna, jaką może spełniać ryczowski pałac.

W myśl oświeceniowej zasady „uczyć bawiąc”- przy okazji wystaw jakie odbywają się w dolnych salach - organizowane są warsztaty i zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ryczowie. Uczniowie zdobywają wiedzę i nowe umiejętności a wizyty w pałacu są dla nich atrakcyjną przygodą. Prace wykonane na zajęciach licytowane są w czasie dorocznej Nocy Muzeów – na aukcji charytatywnej, z której dochód zasila szkolne fundusze.

Na wystawie „Herbatnik wojenny” tematem zajęć plastycznych była chimera – dziwny twór powstały z połączenia dwóch różnych gatunków. Łączenie różnych materiałów było z kolei metodą pracy na warsztatach - w ten sposób dzieci poznały nowy termin plastyczny: kolaż.

Koncepcja i prowadzenie zajęć: Marta Tarabuła.

[ relacja nauczycielki ]   [ podziękowania ]

Pałac w Ryczowie      ul. Szkolna 30, 34-115 Ryczów      wwww.palacwryczoiwie.org      strona www współfinansowana ze środków Unii Europejskiej